canlı destek

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler ve meslektaşlarım,

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi,  Beden Eğitimi ve Spor, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümleri olmak üzere üç farklı lisans programında eğitim vermektedir. Spor Bilimleri Fakültesi birbirinden değerli öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerine sahip olan son derece donanımlı ve dinamik bir fakültedir. Fakültemiz, Ege Üniversitesi kampüsünde sahip olduğu modern spor tesisleri ve fakülte bünyesinde sahip olduğu gelişmiş laboratuvarları ile teorik bilgiyi uygulama ile harmanlayarak nitelikli bilgi üreterek eğitim öğretim süreçlerini sürdürmektedir.

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, çok yönlü ve kaliteli bir eğitimle, spor endüstrisinin farklı birçok alanında çalışacak liderleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Fakültemiz, öğrencilerimize, işbirliği içinde olduğumuz dünyanın önde gelen üniversitelerinde değişim olanakları sunmakta ve her sene bu üniversitelerden gelen öğrencilere de eğitim vermektedir. Fakültemiz, kuruluşundan günümüze sürdürmüş olduğu kaliteli eğitim ve öğretim faaliyetlerini, henüz yeni kurulmuş olan Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu’na (SPORAK) tescil ettirmek amacıyla hiç vakit kaybetmeden gerekli başvuruları yapmış ve değerlendirme aşamasına alınmıştır. Fakültemiz, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programına dahil edilen 11 üniversite içerisinde yer alan Ege Üniversitesi’nin bünyesinde yer alan bir fakülte olarak üniversitemizin elde etmiş olduğu bu başarının da haklı gururunu yaşamaktadır.

Spor Bilimleri Fakültesi olarak, içinde bulunduğumuz bu zorlu salgın sürecinde dahi, rektörümüzün desteği ile, üniversitemizin eğitim ve öğretimde kalite önceliğinden taviz vermeden, öğrenci odaklı bir anlayışla, araştırma üniversitesi olma hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Saygılarımla

Prof.Dr. Ramazan Timuçin GENÇER


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ