Çerez Örnek
canlı destek

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler ve değerli meslektaşlarım,

 

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi,  Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Spor Yöneticiliği Bölümü ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü olmak üzere üç farklı lisans programında eğitim vermektedir. Spor Bilimleri Fakültesi birbirinden değerli öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve araştırma görevlilerine sahip olan son derece donanımlı ve dinamik bir fakültedir. Fakültemiz, Ege Üniversitesi kampüsünde sahip olduğu modern spor tesisleri ve fakülte bünyesinde sahip olduğu gelişmiş laboratuvarları ile teorik bilgiyi uygulama ile harmanlayarak eğitim ve öğretim süreçlerini nitelikli bir şekilde sürdürmektedir.

 

Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, çok yönlü ve kaliteli bir eğitimle, spor endüstrisinin farklı birçok alanında çalışacak liderleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda sürdürdüğümüz eğitim ve öğretim programlarının yanı sıra öğrencilerimize, işbirliği içinde olduğumuz dünyanın önde gelen üniversitelerinde değişim olanakları sunmakta ve her sene bu üniversitelerden gelen öğrencilere de eğitim verilmektedir. Fakültemiz, gerçekleştirdiği kaliteli eğitim ve öğretim faaliyetlerini, Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu’ndan (SPORAK) tescil ettirmiştir.

 

Spor Bilimleri Fakültesi olarak, rektörümüzün desteği ile, üniversitemizin eğitim ve öğretimde kalite önceliğinden taviz vermeden, öğrenci odaklı bir anlayışla, araştırma üniversitesi olmanın bilinciyle hedefilerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı tüm gücümüzle sürdürüyoruz.

 

Saygılarımla,

 

Prof.Dr. Ramazan Timuçin GENÇER


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ