canlı destek

Spor Geçmiş Belgeleri Hakkında

2020 Özel Yetenek Sınavları Spor Geçmiş Belgeleri

Değerli Adaylar

 

Başvuru onaylanmış adayların sisteme yüklenen Millilik ve Spor Geçmiş belgelerinin geçerlilikleri, branş komisyonları tarafından kontrol edilecektir. İlgili belgelerin asıl veya onaylı suretlerini teslim etmek üzere, Fakültemiz tarafından iki alternatif belirlenmiştir.

  1. 17-21 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Özel Yetenek Hazırlık Kursları sırasında tercih edilen sınavlara ait branş komisyonlarına (Belirlenen kurs tarih ve saatleri arasında, kursun gerçekleştirildiği tesislere gelerek) teslim edilmelidir.
  2. 24-25 Ağustos 2020 tarihleri saat 09:00-12:00 ve 13:30-17:00 saatleri arasında Spor Bilimleri Fakültesi Öğrenci Derslikleri Binasında yer alacak Spor Geçmiş Belgeleri Teslim Noktasına bırakılmalıdır.

Bu kapsamda sunulan belgelerin puan değeri kazanabilmesi için, 2020 Özel Yetenek Sınav Kılavuzumuzda her branş için ayrı ayrı belirtilen kriterlere uygun olması gerekmektedir. Detaylar için kılavuzumuzu inceleyiniz.

Milli Sporcu Belgeleri;

  1. E imzalı ve Doğrulama Kodu (karekod bulunan) Millilik Belgelerinin çıktıları değerlendirmeye alınacaktır
  2. Madde-1’de belirtilen nitelikleri taşımayan diğer Milli Sporcu Belgelerinin Noter Onaylı Suretleri değerlendirmeye alınacaktır.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ