canlı destek

HES KODU KAYDI

 

HES KODU KAYDI

 

Üniversitemizde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının açıklamaları doğrultusunda Üniversitemiz Senatosu tarafından alınan 31.08.2021 tarihli karar ile dersler yüz yüze ve çevrimiçi veya karma olarak gerçekleştirilecektir.

 

 1. Üniversitemiz yerleşkelerine girişlerde Üniversite Kimlik Kartları ile HES (Hayat Eve Sığar)" kodlarının Sağlık Bakanlığıyla veri entegrasyonu gerçekleştirilerek düzenli olarak kontrol edilecektir. Bu sebeple, Üniversite Kimlik Kartları ile HES (Hayat Eve Sığar) kodlarının eşleştirmesinin sağlanması ve kontrolünün yapılabilmesi için;

a. Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencileri tarafından HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasının güncel sürümündeki "Ayarlar" menüsünden "Aşı Durumu", "Hastalık Durumu" ve "PCR Test Durumu" aktif hale getirilmelidir.

b. Üniversitemizde çalışan ve emekli olan (akademik, idari, işçi, sözleşmeli, geçici görevli) personel ile Üniversitemiz öğrencilerinin; kullanıcı adı ve şifreleriyle https://kimlik.ege.edu.tr/ adresinden ulaşılan Ege SSO Sistemi üzerinde oluşturulan "HES Bilgi Giriş Sayfası" ekranına ulaşımları sağlanmış olup veri girişleri için kullanıma açılmıştır.

 c. Araç ile girişlerde; Plaka Tanıma Sistemine kayıtlı araçların HES (Hayat Eve Sığar) kodu ile eşleştirilmesi Ege SSO Sistemi üzerinde yapılacaktır. Riskli gruptaki akademik ve idari personel ile öğrencilerin girişlerine izin verilmeyecektir.

 

Önemle duyurulur.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ